Michal Benický

Michal Benický

Michal Benický

Senior projektant

Michale, na jaké pozici a jak dlouho v CZ LOKO pracuješ?

Ve firmě jsem na plný úvazek od roku 2012, nejdříve jako konstruktér, dnes jako projektant, ale již předtím jsem zde při studiu VŠ pracoval jako brigádník a také dělal bakalářskou a diplomovou práci.

Můžeš nám přiblížit, co přesně je náplní tvé práce?

Primárně studie a projekty nových lokomotiv, což obnáší, mimo jiné, i technická jednání s dodavateli komponent, komunikaci s výpočtáři a někdy i se zákazníkem. Na to samozřejmě navazuje dále podpora konstrukce a výroby při realizaci projektu. Rovněž se snažím se být přítomen i u zkoušek vozidla a taky pomáhám kolegům z Obchodního oddělení při jednání se zákazníky.

Co se ti nejvíc líbí na tvé práci?

To že si můžu vymyslet lokomotivu jako celek, nejen jako jeden z mnoha částí. Dá se říct, že si tady plním svůj dětský sen! Velikou výhodou je taky možnost se na ní následně svézt, být u zkoušek, a tak... Člověk pak opravdu svoji práci vidí naživo hotovou, což je super. Mám malého syna, často se chodíme koukat na vláčky a je hrozně fajn, když mu můžu říct: Hele, jede tátova mašinka!

Jak vnímáš CZ LOKO jako zaměstnavatele?

Mám velikou volnost v tom, co a jak dělám, což je super. Mám kolem sebe výborný kolektiv lidí, na které se můžu spolehnout a skvělého vedoucího. Některým krokům společnosti ze své pozice nerozumím, nicméně v globálu se dá říct, že jsem spokojený a neměnil bych.

Na závěr jedna osobní otázka – čemu se věnuješ ve volném čase, jaké jsou tvé koníčky?

Největším koníčkem je asi modelová železnice – doma ve velikosti H0, na zahradě velikost G a ze sportů asi nejvíc Dragonboating.
Michalovi děkujeme za odpovědi a v dalším díle našeho seriálu Vám představíme kolegu z Oddělení logistiky.

Další příběhy zaměstnanců

Zajímá Vás práce v perspektivní firmě?

Prohlédněte si nabídku volných pozic.

Přehled pozic

×